Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

Google AdSense - podsumowanie

Google AdSense - podsumowanie

Postprzez pavobe » 1 maja 2008, o 18:07 ·

Jeżeli chodzi o reklamy Goole'a, to jestem pusty jak bęben. Czytam o tym cały dzień na nie jednym forum, ale nadal mam wątpliwości. Czy wy korzystaliście kiedyś z tych właśnie reklam? Mam kilka pytań na ich temat:

1. Czy są reklamy droższe/tańsze, czy wartość ich zależy od tematyki?
  2. Czy to się opłaca?
  3. Czy mogę jedne reklamy wstawiać na kilka stron jednocześnie?
  4. Czy wypłacać można tylko po uzbieraniu 100$ (dosyć dużo)
  5. Jak to w ogóle wygląda w praktyce?
  6. Polecacie?
  7. Jeżeli nie, to co innego?

Trochę pokręcone te moje pytania, ale tak to jest jak się chce wiedzieć wszystko na raz... Czytam dalej i mam nadzieję, że ktoś odpowie ;).

pavobe

VeteranPosty: 1722Dołączył(a): 31 sty 2008, o 00:14Lokalizacja: Poznań

Re: Google AdSense - podsumowanie

Postprzez faw » 1 maja 2008, o 18:27 ·

pavobe napisał(a):Czy są reklamy droższe/tańsze, czy wartość ich zależy od tematyki?

Tak, reklamy na stronach o tematyce biznesowej i ogólnie o zarabianiu, przynoszą naprawdę spore zyski, czasami kilka dolarów za jedno wyświetlenie się reklamy.
pavobe napisał(a):Czy to się opłaca?

Tak, opłaca się, ale tylko przy dużym ruchu. Czasami lepiej nie mieć w ogóle reklam niż otrzymywać kilka centów dziennie.
pavobe napisał(a):Czy mogę jedne reklamy wstawiać na kilka stron jednocześnie?

Tzn. możesz mieć na swoim koncie AdSense podpięte kilka stron, jednak ich treść będzie generowana automatycznie w zależności od tematyki stron.
pavobe napisał(a):Czy wypłacać można tylko po uzbieraniu 100$ (dosyć dużo)

Tak, tylko po uzbieraniu 100$.
pavobe napisał(a):Jak to w ogóle wygląda w praktyce?

Poczytaj o tym na forach, np. optymalizacja.com. Tam wiele osób korzystających z AdSense wypowiada się nt. swoich wrażeń i spostrzeżeń.
pavobe napisał(a):Polecacie?

Tak, ale tylko przy stronach generujących duży ruch.
pavobe napisał(a):Jeżeli nie, to co innego?

Nic, polskie odpowiedniki przynoszą o wiele mniejsze zyski, a inne cuda jak np. TradeDoubler wyświetlają nachalne reklamy, a zyski są relatywnie niskie.

faw

VeteranPosty: 407Dołączył(a): 7 lut 2008, o 12:39Lokalizacja: Kraków

Postprzez pavobe » 1 maja 2008, o 18:36 ·

Właśnie zastanawiam się nad wypróbowaniem, ale i tak mam ruch tyle, co kot napłakał. Nie tyle co chę zarobić, ale zobaczyć na żywo jak to wygląda. Czy jest możliwość przerwania bez żadnych konsekwencji?

pavobe

Postprzez faw » 1 maja 2008, o 18:59 ·

pavobe napisał(a):Właśnie zastanawiam się nad wypróbowaniem, ale i tak mam ruch tyle, co kot napłakał. Nie tyle co chę zarobić, ale zobaczyć na żywo jak to wygląda. Czy jest możliwość przerwania bez żadnych konsekwencji?

Jasne, możesz po prostu porzucić konto, albo je skasować.

faw

Postprzez angrywolf » 20 maja 2008, o 10:23 ·

Ja zainstalowałem adsense na próbę i dla zabawy. Osobiście jestem przeciwny reklamom, szczególnie tym dużym przeszkadzającym w normalnym poruszaniu się po stronie czy forum, ale jakieś nienachalne linki są do przeżycia. Zauważyłem, że google płaci za kliknięcia bardzo różnie. Czasami 1 cent za klik, czasami 0,25 $. Uzbierałem już ponad 60 $, mimo że też mam mały ruch. Proponuję przetestować i wypróbować.

angrywolf

KochaśPosty: 263Dołączył(a): 17 lis 2007, o 16:51Lokalizacja: Praska Warszawa

Postprzez pavobe » 20 maja 2008, o 18:45 ·

Ja też właśnie jestem w trakcie poznawania Adsów, ale dzisiaj zaskoczył mnie taki widok. Mógłby ktoś wytłumaczyć o co dokładnie w tym chodzi. Wiem, że mogę wszystko przeczytać na Pomocy, ale chodzi mi o szybką, konkretną wypowiedź.

Screen:
http://images29.fotosik.pl/216/8916ea09a2ee4d2f.png

pavobe

Postprzez faw » 20 maja 2008, o 20:01 ·

pavobe napisał(a):Ja też właśnie jestem w trakcie poznawania Adsów, ale dzisiaj zaskoczył mnie taki widok. Mógłby ktoś wytłumaczyć o co dokładnie w tym chodzi. Wiem, że mogę wszystko przeczytać na Pomocy, ale chodzi mi o szybką, konkretną wypowiedź.

Screen:
http://images29.fotosik.pl/216/8916ea09a2ee4d2f.png

Podaj informacje o podatku

Google zbiera informacje nt. tego, gdzie użytkownik Adsense się rozlicza podatkowo (nie znam się na prawie podatkowym). Kliknij na link i uzupełnij wymagane dane.

Proszę wybrać formę płatności

Musisz podać formę, jaką się rozliczasz z Adsense (jak Ci mają kasę przysyłać), może to być albo czek, albo przelew. Czeki poza granice USA są bardzo nieopłacalne (drogi koszt przesyłki), więc oczywiście warto wybrać konto bankowe. Dostaniesz wówczas symboliczną wpłatę w wysokości ok. 1$ (losowa kwota) i jej wartość musisz podać w panelu, by potwierdzić poprawność nr rachunku bankowego.

Wprowadź numer PIN

Jak uzbierasz 10$, Google wyśle Ci list z kodem PIN, który musisz podać w panelu (forma sprawdzenia poprawności adresu).

Każda z tych czynności musi być wykonana, by Google zaczął przelewać kasę. Jednak do 100$ trochę Ci pewnie jeszcze brakuje, więc masz czas. :) Ale najlepiej zrobić to jak najszybciej.

faw

Postprzez angrywolf » 21 maja 2008, o 11:37 ·

Tak, a potem będziesz musiał zweryfikować własne konto bankowe. Google w tym celu wysyła wtedy na te Twoje konto jakąś przykładową małą sumkę powiedzmy 2 zł i musisz dokładnie potwierdzić jaką kwotę otrzymałeś w specjalnym formularzu. Dzięki temu google ma pewność, że konto należy do Ciebie. No chyba, że wybierzesz droższą metodę, czyli wysłanie czeku.

angrywolf

KochaśPosty: 263Dołączył(a): 17 lis 2007, o 16:51Lokalizacja: Praska Warszawa

Postprzez surfer » 7 wrz 2009, o 10:22 ·

Czyli generalnie twierdzicie, że warto? A jak jest z doborem tematycznym reklam, na jakiej podstawie jest to dokonywane?
www.e-lasy.pl - Portal Twojego Lasu

surfer

Postprzez pavobe » 7 wrz 2009, o 16:48 ·

Reklamy dobierane są automatycznie, bazując na treści opływającej daną jednostkę reklamową.

pavobe