Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

Jaki najlepszy hosting pod forum z czatem.

Jaki najlepszy hosting pod forum z czatem.

Postprzez redzik32 » 9 gru 2013, o 16:56 ·

Witam.
Mam na razie małe forum na phpBB3, 50 użytkowników i góra 10 online.
Wykupiony mam serwer w SLDC 5GB HDD 50GB transfer 5% CPU ( ale nie wiem jakiego )Hosting mi się trochę nie podoba, bo długo trzeba czekać na jakąś pomoc i dziś pół dnia muli mi forum, 4 minuty trzeba czekać aż coś się wczyta. ( nie tylko ja tak mam )
Chciałbym w niedługim czasie osiągnąć liczbę użytkowników ok 200 i dajmy na to 20-30 online.

Moje pytanie brzmi. Jaki serwer pod te liczby wyżej ? Z tego co wiem najlepszy pod fora jest VPS a jeszcze lepiej dedyk. Ale myślę że takie małe forum nie potrzebuje aż takich rozwiązań, może w przyszłości. Z tego co wiem największe forum z moja tematyką ma 1800 użytkowników, to chyba też niezbyt dużo. Chodzi o serwer jak najbardziej zminimalizowany ( czyli O taki wystarczy ) NIe chcę wydawać pieniędzy na darmo, Wraz z rozwojem forum będę ulepszał serwer.

Z góry dzięki za pomoc.

Ops. Chyba nie ten dział. Jak coś proszę o przeniesienie.

Jednak te zamułki nie były chyba winą serwera tylko linków zewnętrznych. I tu pytanie Czy to możliwe ? To nie jest tak że ładuje się skrypt a linki osobno ? Czy to wina hostingu czy skryptu ? Link był w panelu bocznym w którym jest mod do reklam i tam umieszczam kody i właśnie linki zewnętrzne. Po usunięciu linku forum zaczęło normalnie działać, a może to był zbieg okoliczności, nie wiem.
Ostatnio edytowano 10 gru 2013, o 00:02 przez redzik32, łącznie edytowano 2 razy

redzik32

Re: Jaki najlepszy hosting pod forum z czatem.

Postprzez le_szek » 9 gru 2013, o 22:58 ·

Mogę polecić zenbox.pl. Odradzam home.pl, webd.pl i masternet.pl (obsługa potrafiła focha strzelić po pytaniu o problemy z usługą).

le_szek

EksploratorPosty: 900Dołączył(a): 28 cze 2009, o 21:58

Postprzez redzik32 » 10 gru 2013, o 00:11 ·

Ale tu nie chodzi głównie o wizyty 5k to chyba za 10 lat :D. Bardziej chodzi o limit CPU a czat jak wiadomo trochę pożera.

redzik32

Postprzez travel » 10 gru 2013, o 17:54 ·

Przeglądnij ofertę vipower.pl
Polecam.

travel

PodróżnikPosty: 361Dołączył(a): 22 lip 2011, o 23:48

Postprzez Miska77 » 18 gru 2013, o 15:47 ·

az.pl

Miska77

NowyPosty: 3Dołączył(a): 18 gru 2013, o 15:33

Postprzez redzik32 » 27 gru 2013, o 13:33 ·

up.
Jak widzę az.pl to mi się scyzoryk otwiera. Nie wiem jak z jakością ale Domaeny chyba najdroższe na rynku i pewnie hosting też i mail cały zas.... reklamami. Kusza klientów promocjami za 1 rok a potem spore sumki trzeba płacić.

redzik32

Postprzez le_szek » 27 gru 2013, o 13:46 ·

redzik32 napisał(a):Ale tu nie chodzi głównie o wizyty 5k to chyba za 10 lat :D. Bardziej chodzi o limit CPU a czat jak wiadomo trochę pożera.

5 kilo wizyt miesięcznie to ~165 wizyt dziennie - nie aż tak dużo. Limit CPU dla tej opcji to 20%.

A domenę możesz mieć gdzie indziej - jedna z najtańszych (jeśli nie najtańsza) opcji to ovh.pl.

le_szek

EksploratorPosty: 900Dołączył(a): 28 cze 2009, o 21:58

Postprzez redzik32 » 27 gru 2013, o 13:55 ·

Domenę już posiadam i na pewno nie płacę za nią 100 zł rocznie :D bo nie połakomiłem się na 0 za pierwszy rok.Niektórzy nie czytają cenników i regulaminów a potem płaczą.

Jeżeli chodzi o 5k to myślałem że to 5 tysięcy :D Obecnie mam ok 120 wizyt dziennie, czat, galerię itd. i myślę że niedługo zaczną płakać że przekraczam limity. Dla tego pytam o jakiś fajny serwer w razie czego.

A z tymi % to tez zależy jaki procesor.

I dobrze myślałem 5k to 5 tysięcy uu na miesiąc ! Czyli ok 167 uu ( nowych dziennie ) Jedno IP raz w miesiącu jest zliczane. Przynajmniej tak piszą. Gdyby było zliczane dziennie to byłoby to dziwnie drogie. Dla tego się zdziwiłem.

redzik32

Postprzez travel » 30 gru 2013, o 15:27 ·

vipower.pl

travel

PodróżnikPosty: 361Dołączył(a): 22 lip 2011, o 23:48

Postprzez Ariegi » 25 mar 2014, o 14:57 ·

Przeszukałem cały internet i przeniosłem się do http://net-easy.pl/
lepszego nie znajdziesz

Ariegi

NowyPosty: 1Dołączył(a): 25 mar 2014, o 14:50