Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

Zbyt długie teksty poszerzają subsilvera2

Zbyt długie teksty poszerzają subsilvera2

Postprzez Apis » 13 lis 2007, o 21:31 ·

Witam

Nie piszę tego posta w dziale "błędy", bo błędem to raczej nie jest...
Chodzi o to, że uzywając stylów węższych (np. 780 px) spolszczenie viewtopic.php powoduje rozjeżdzanie się forum wszerz. Zbyt długie są okreslenia typu: "Powiadom znajomego o tym wątku" zamiast "wyslij wątek" lub "powiadom znajomego". Skrócić można byłoby także "Dodaj wątek do zakładek" na "Dodaj do zakładek".

Obrazek

W porównaniu ze stroną startową http://www.diswesele.pl/newforum/index.php (po zalogowaniu rzecz jasna)
te "długie tłumaczenia" nie mieszczą się w szerokości tej "skórki". Mając w topie skina obrazek o stałej szerokości - nie można ustrzec się brzydkiego efektu "pustki" po prawej jego stronie. Wystarczyłoby przecież użyć RAZ słowa wątek na początku ("Obserwuj wątek") a potem już tylko określeń co z tym wątkiem zrobić:
"Dodaj do zakładek", "Drukuj", "Prześlij znajomemu","Przesuń w górę", "Poprzedni", "Następny".
Mała rzecz a cieszy....

Chętnie sam poprawiłbym pliki spolszczenia, ale po jakiejkolwiek zmianie w pliku wszystko się wali. Może zdradzicie jak to robić ?

Nie każdy chce używać forum na całą szerokość ekranu.... Ja nie chcę ;)
Nawet Wasz serwis ma na dole suwak.... To brzydkie jest ;)

// Na tak długą dyskusję nie ma miejsca w temacie [P2J.RC7], a ja bym jednak nazwał to błędem. Tak więc wydzieliłem. LEW21.

Apis

VeteranPosty: 98Dołączył(a): 13 lis 2007, o 20:56Lokalizacja: (z)Dolny Śląsk

Re: [P2J.RC7] Polski Pakiet Językowy dla phpBB 3.0.RC7

Postprzez LEW21 » 13 lis 2007, o 23:07 ·

Wiesz... Jest taki problem że to że w stylach subsilverowych jest to wyświetlane w ten sposób nie musi oznaczać (i zresztą nie oznacza, widać to na przykładzie prosilvera), że w każdym stylu jest to wyświetlane w ten sposób. Ale mam pomysł jak to troszkę skrócić, zrobię to w następnej wersji spolszczenia.
Potrzebujesz pomocy? Napisz na forum zamiast wysyłać komuś prywatną wiadomość lub pisać do kogoś przez jakiś komunikator.

LEW21

Papa SmerfPosty: 3196Dołączył(a): 18 cze 2006, o 12:17Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sibo » 13 lis 2007, o 23:12 ·

Ja powiem tylko tyle że spolszczenie ma być poprawnie.
A jeśli to ci się kłóci z twoją skórką, to oczywiście możesz zmienić w plikach językowych.
Patriae Fidelis

sibo

VeteranPosty: 344Dołączył(a): 21 mar 2007, o 20:31Lokalizacja: Poland, Poznań

Postprzez Apis » 14 lis 2007, o 07:44 ·

Bardzo dziękuję - zarówno @Lwu21 jak i @sibo - za szybkie odpowiedzi. Mam świadomość różnic wyświetlania forum w stylach pro- i subsilverowych więc zaznaczyłem na wstępie, że nie uważam problemu za błąd ....

Po prostu samodzielne próby edytowania pliku viewtopic.php w polskiej paczce językowej (zmiana poskich określeń na krótsze) kończą się w moim przypadku tak:

Obrazek

Oprócz komunikatu powyżej topu - zmienia się wielkość czcionek... i w ogóle ... kiszka ;)
Dlatego zwróciłem się o podpowiedź. Ale już rozwiązałem problem: to kwestia kodowania znaków. PHPBB2 umożliwiał edycję w zewnętrznym edytorze (np. notatniku). Tu trzeba edytować pliki z poziomu ACP. Dziekuję i przepraszam za kłopoty.

Apis

Postprzez sibo » 14 lis 2007, o 11:48 ·

Plików językowych nie da się edytować z poziomu ACP, no chyba że czegoś nie wiem (jest taka możliwość).
Napisz jakie chcesz mieć możliwości to ci zrobię, dokładnie co na co ci zamienić.
np. Dodaj wątek do zakładek -> Dodaj do zakładek :)
Pozdrawiam.
Patriae Fidelis

sibo

Postprzez Apis » 14 lis 2007, o 12:21 ·

Witam.

Już sobie poradziłem.
Pliki językowe edytuje się z poziomu ACP w ten sposób, że po zalogowaniu się w Panelu Admina
wybieramy zakładkę "System / zadania ogólne / paczki językowe" - klikamy w "Polish" , przechodzimy do okna "Wpisy językowe", z rozwijalnego menu wybieramy plik, który nas interesuje, klikamy "wybierz" a nastepnie wprowadzamy zmiany.
Po zakończeniu edycji klikamy "Wyślij i ściągnij plik", zapisujemy go sobie na kompie a potem wysyłamy w odpowiednie miejsce klientem FTP.

W phpBB2 można było edytować wybrane pliki poprzez klienta FTP (notatnikiem: RMB-->edytuj) bezpośrednio na serwerze lub po ściągnięciu na kompa. Chodzi o kodowanie znaków UTF - notatnik tego nie zapewnia, a wszystkie inne metody są równie dobre jak ta, którą opisałem wyżej.

W podobny sposób można z poziomu Panelu Admina edytować pliki skórek, wprowadzając np. zmianę URL obrazka w topie (u mnie jest to powrót do serwisu głównego) lub reklamy w stopce. Tu zmiany są natychmiastowe (nie trzeba plików ściągać i wysyłać ponownie) - przykład u mnie: http://www.diswesele.pl/newforum/index.php

Pozdrawiam.

Apis

Postprzez sibo » 14 lis 2007, o 12:51 ·

A widzisz nie widziałem że można nacisnąć Polish :p
hehe widziałem opcje usuń i pobierz i myślałem ze tylko te 2 operacje można wykonać ;p
THX :)
Patriae Fidelis

sibo

Postprzez Apis » 14 lis 2007, o 13:53 ·

Cieszę się, że oprócz "zawracania d..." - na coś się przydałem ;)

Pozdrawiam

Apis

Re: Zbyt długie teksty poszerzają subsilvera2

Postprzez f4ll3ns3raf1n » 16 lis 2007, o 11:14 ·

najprościej będzie CI to logo poszerzyć :-)
jak chcesz to pomogę...

f4ll3ns3raf1n

Re: Zbyt długie teksty poszerzają subsilvera2

Postprzez Apis » 16 lis 2007, o 12:53 ·

Nie czytałeś od początku ;) . Ja nie chcę mieć forum na całą szerokość ekranu 1024x768...
Już nieaktualne - problem rozwiązałem zmieniając o siebie pakiet spolszczenia.

Apis