Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

Kto przegląda forum => Kto jest online

Kto przegląda forum => Kto jest online

Postprzez Sammael » 21 sie 2012, o 13:02 ·

Cześć!

Ostatnio zauważyłem, że "Kto przegląda forum" (czyli angielskie "Who is Online?") odnosi się również do tego ile osób przegląda dany dział.
Może lepiej to zastąpić po prostu "Kto jest online?"

Cześć,
Sammael

PS.

Nie wiem, czy LEW jeszcze tutaj wpada, czy tylko udaje, że tu siedzi :D. Więc nie mam pojęcia do kogo to piszę.

Sammael

Re: Kto przegląda forum => Kto jest online

Postprzez LG » 21 sie 2012, o 20:19 ·

"online" oznacza podłączenie do internetu samo w sobie, a nie do konkretnego serwisu, dlatego mogłoby to brzmieć nienaturalnie - Ktoś nie jest aktualnie zalogowany na forum, lecz w dalszym ciągu przegląda internet (w dalszym ciągu jest online).

Co do widoku działu - dobrze by było, gdyby to wyrażenie było przetłumaczone np. na "Kto przegląda dział", co by pokrywało się z przyjętą zasadą używania słowa 'dział' zamiast 'forum'. Niestety nie można wykorzystać dwóch różnych wersji jednego {WYRAŻENIA} w zależności od tego czy jesteśmy na stronie głównej, czy przeglądamy jakiś dział.
Przeważnie problem leży między krzesłem a klawiaturą.
Strona domowa - Google+ - Twitter

LG

ModeratorPosty: 1839Dołączył(a): 17 lip 2007, o 11:57Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Sammael » 22 sie 2012, o 09:29 ·

Wydaje mi się, że online może się również odnosić do danego serwisu.

zwykle status osoby, serwera lub innego przedmiotu związanego z dostępem do internetu, który informuje o dostępności – aktywności.

"Związanego" -> czyli wydaje mi się, że pod konkretny serwer również to może być. W innych tłumaczeniach taka forma również występuje.

PS.

Zresztą w oryginalnym tłumaczeniu również można zaobserwować wyraz "online", w tłumaczeniach naszych sąsiadów - również "online". Do tego w naszym tłumaczeniu również jest online. Choćby na "opasce" w temacie, w którym napisaliśmy (jeżeli jesteśmy aktualnie na forum).

Sammael

Postprzez Sammael » 26 gru 2012, o 22:38 ·

Nikt nie ma nic do powiedzenia?

Sammael

Postprzez Hector » 27 gru 2012, o 17:35 ·

Można zamknąć. 8-)

Hector

OsiłekPosty: 1624Dołączył(a): 19 paź 2011, o 11:36