Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

[Wydzielony] Dyskusja o nowym tłumaczeniu teo

Re: phpBB3pl-r194 [dla 3.0.9]

Postprzez napus » 13 lip 2011, o 14:32 ·

Proszę bardzo prosty przykład na samym początku common.php

2011-07-13_1428.png

Skoro dzień to nie dwa, obydwie formy są poprawne ale jak rozmawiam z kumplem to nie mówię mu że za 1 dzień tylko dzień lub dwa.
Poza tym popatrz jaki bałagan macie w tym pliku.

2011-07-13_1436.png

napus

VeteranPosty: 7662Dołączył(a): 11 mar 2009, o 20:16Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez teo » 13 lip 2011, o 15:11 ·

Skoro podjąłeś merytoryczna dyskusję, to ją podejmuję.
napus napisał(a):Proszę bardzo prosty przykład na samym początku common.php

2011-07-13_1428.png

Skoro dzień to nie dwa, obydwie formy są poprawne ale jak rozmawiam z kumplem to nie mówię mu że za 1 dzień tylko dzień lub dwa.
Poza tym popatrz jaki bałagan macie w tym pliku.

Nie sugeruj się tym, jakich słów używasz w rozmowie z kolegą tylko tym, co pasuje do interfejsu. Określenie „1 dzień” używane jest w 15 plikach skryptu. W jednych lepiej pasuje samo „dzień” w innych „1 dzień”. Tutaj tłumacz musi zdecydować, jakiej formy użyć. Ja zdecydowałem „1 dzień”.

Popatrz na oryginał. Jest taki sam, jak w naszej lokalizacji. Mnie podczas tłumaczenia nie przeszkadza liczba użytych odstępów. Dla działania aplikacji nie ma to żadnego znaczenia. Jeśli masz czas na ustawianie wszystkiego pod kreskę – rób to. Ja wolę czas potrzebny na ustawianie, jak w waszym pliku poświęcić na tłumaczenie, bądź rozrywkę. Wolność wyboru, bo podkreślam: dla działania aplikacji nie ma to żadnego znaczenia.

teo

Postprzez jarek26 » 13 lip 2011, o 15:26 ·

teo napisał(a):bo podkreślam: dla działania aplikacji nie ma to żadnego znaczenia.

W dzisiejszych czasach bardzo dużo użytkowników korzysta z AutoModa aby skrócić czas instalacji dzięki czemu zaoszczędzony czas będą mogli przeznaczyć na rozrywkę etc. Także zanim pochwalisz kolejny raz swoje spolszczenie spróbuj zainstalować jakkolwiek modyfikację, która wymaga edycji plików językowych AutoModem. Nie da się, ponieważ jest nie właściwa liczba odstępów. Przed chwilą sprawdzałem na Twoim spolszczeniu i tym dostępnym na tym forum. Efekt jest taki, że na naszym działa a na Twoim są błędy, które trzeba poprawiać ręczne.

jarek26

KanonierPosty: 1187Dołączył(a): 6 mar 2010, o 20:30Lokalizacja: Łomża

Postprzez napus » 13 lip 2011, o 15:38 ·

Nie ma sensu podejmować z Tobą dyskusji, wytykam Ci błędy, kopiowanie artykułów i podpisywanie swoim nazwiskiem a Ty idziesz w zaparte i mówisz NIE tak ma być: moja racja jest najmojsza, krótko mówiąc nie piszesz na tym forum aby podjąć dyskusję na temat tłumaczenia tylko aby udowodnić za wszelką cenę że wasze tłumaczenie jest najlepsze.

PS: nie używaj słowa merytoryczną bo kojarzysz mi się z PiSem.

napus

Postprzez Schizo » 13 lip 2011, o 16:35 ·

W ogóle nie wiem co ma znaczyć to perfidne reklamowanie forum konkurencyjnego.
Ludzie będą chcieli to ściągną inne tłumaczenie - Mi pasuje takie, jak jest tutaj, dlatego też przynależę do tego forum a nie do konkurencyjnego.
Poza tym, skoro Twoje tłumaczenie jest takie dobre to dziwne, że tak bardzo próbujesz je reklamować - czyżby coraz mniej ludzi się nim interesowało?
Tak czy inaczej, dobre argumenty podał jarek.
A co do porządku w plikach to też to lubię, dlatego korzystam z tutejszych tłumaczeń, a jak mi coś nie do końca odpowiada to edytuję to "pod siebie", pozostając przy plikach, w których mam porządek.
Aha, no i na rozrywkę też dzięki temu jest czas, bo w porządnie zrobionych tłumaczeniach jest się łatwiej połapać :)

Pozdrawiam

Schizo

Postprzez teo » 13 lip 2011, o 16:47 ·

napus napisał(a):Nie ma sensu podejmować z Tobą dyskusji, wytykam Ci błędy,

Przepraszam, jakie błędy? Zgłosiłeś do tej pory dwie uwagi nie mające żadnego znaczenia, na które odpowiedziałem w poprzednim poście.

napus napisał(a):że kopiowanie artykułów i podpisywanie swoim nazwiskiem a Ty idziesz w zaparte i mówisz NIE tak ma być: moja racja jest najmojsza

Jeśli nie rozumiesz zdania:

W poradniku tym wykorzystano materiały zawarte w „Poradniku dla tłumaczących oprogramowanie firmy Lotus” autorstwa Piotra Kresaka. Materiały te zostały wykorzystane za zgodą autora.
, to rzeczywiście trudno z tobą dyskutować. Ja mam zgodę Piotra na użycie jego materiałów, jeśli do ciebie to nie dociera…

napus napisał(a):krótko mówiąc nie piszesz na tym forum aby podjąć dyskusję temat tłumaczenia tylko aby udowodnić za wszelką cenę że wasze tłumaczenie jest najlepsze.

To twoja subiektywna ocena. Bierz przykład z jarek26. Podał konkretne zastrzeżenie do naszego pakietu, które, jeśli się potwierdzi, wnosi istotną kwestię do dyskusji. Ty cały czas starasz się tylko podważać moje kompetencje i wartość lokalizacji, jaką zrobiliśmy. To uważasz za konstruktywne działanie?

napus napisał(a):PS: nie używaj słowa merytoryczną bo kojarzysz mi się z PiSem.

Mnie nie obchodzą twoje preferencje polityczne, bo nie mają żadnego znaczenia dla polskiej lokalizacji phpBB3, tak samo, jak i moje, a to, że członkowie jakiejś partii politycznej używają jakiegoś słowa, nie oznacza, że ja mam go nie używać, bo ci się to nie podoba. Nie ośmieszaj się takimi stwierdzeniami. To kolejna ucieczka od merytorycznej dyskusji. Bierz przykład z kolegów z forum.

@jarek26 – dzięki za konstruktywną wypowiedź. Podaj, jaki mod instalowałeś.

teo

Postprzez napus » 13 lip 2011, o 17:08 ·

teo napisał(a):Jeśli nie rozumiesz zdania:

W poradniku tym wykorzystano materiały zawarte w „Poradniku dla tłumaczących oprogramowanie firmy Lotus” autorstwa Piotra Kresaka. Materiały te zostały wykorzystane za zgodą autora.

, to rzeczywiście trudno z tobą dyskutować. Ja mam zgodę Piotra na użycie jego materiałów, jeśli do ciebie to nie dociera…

Piotr Kresak napisał(a):Dzięki za sygnał. Fakt, że pozwoliłem mu wykorzystywać mój poradnik, ale rzeczywiście wyobrażałem sobie to trochę inaczej...

No tak jesteś już na mnie uczulony wcale się nie dziwię, ale czemu jak napisałem że macie burdel w plikach olałeś to natomiast jak Jarek napisał to dopiero dotarło to do Ciebie :?:
Trzeba Ci powtarzać dwa razy aby dotarło :?:

napus

Postprzez jarek26 » 13 lip 2011, o 17:54 ·

teo napisał(a):Podaj, jaki mod instalowałeś.

Instalowałem Advanced Show Poll Voters
Nie jest to pojedynczy przypadek modyfikacji, której proces instalacji za pomocą AutoModa przebiega bezbłędnie na spolszczeniu phpbb3.pl a na Twoim nie. Chcąc się upewnić przed kilkoma minutami próbowałem zainstalować Custom Title MOD oraz warningreasons

Specjalnie wybierałem Modyfikacje, które wymagają dodania kodu po wcześniej znalezionym a nie na końcu przed ?>. W wszystkich przypadkach używając Twojego spolszczenia występowały błędy tylko przy edycji plików językowych, natomiast po zmianie spolszczenia na autorstwa phpbb3.pl modyfikacje zainstalowały się bezbłędnie :)

jarek26

KanonierPosty: 1187Dołączył(a): 6 mar 2010, o 20:30Lokalizacja: Łomża

Postprzez teo » 13 lip 2011, o 22:27 ·

@ Schizo,
Nikt nie reklamuje żadnego konkurencyjnego forum, a raczej namawiam was do tego, aby nie traktować wszystkich jako konkurencji, ale jako partnerów, ale widzę, że od czasów słynnego polskiego piekiełka, jakie urządziliście parę lat temu na oficjalnym forum phpBB nic się w waszym nastawieniu nie zmieniło.
Nie reklamuję swojej lokalizacji – nie widzę takiej potrzeby, a szczególnie w tym miejscu. Proponuję dyskusję na temat lokalizacji phpBBw w ogóle, w imię dobra języka polskiego i dobrej lokalizacji phpBB3, ale widać, że to środowisko jest zamknięte na nowe inicjatywy, no cóż pielęgnujcie to polskie piekiełko.

@jarek26,
Powinieneś wiedzieć, że instalując mody przygotowane pod daną lokalizację z inną nie będą współdziałały w miejscach, gdzie lokalizacje się różnią – mod nie znajduje w plikach źródłowych wskazanych stringów bo mają one inną treść.

@napus
Ty już tak w swoim zaślepieniu się zagalopowałeś, że nie wiesz o czym piszesz. Nie widzę z twojej strony chęci do normalnej dyskusji. W swoich wypowiedziach zaczynasz używać języka, którego forma mi nie odpowiada. Skoro uważasz, że w moich plikach panuje nieporządek, to powiadom o nieporządku w plikach twórców phpBB, bo ja nie zmieniałem ich formatowania. EOT

teo

Postprzez dezerter_af » 14 lip 2011, o 00:30 ·

Zrobił się błagan w temacie i jakiś moderator powinien zadziałać. Poza tym użytkowników pozyskuje się inaczej a Ty pokazałeś jak ich się traci. Support phpbb[dot]peel już od dawna wymiera o czym właściwie świadczą nawet oferty w dziale giełda. Rzadko coś się pojawia.

Jeżeli chodzi o tłumaczenia modyfikacji są pewne zwroty których to nie da się przetłumaczyć inaczej. Jednak z tego co widzę skopiowałeś bardzo dużo z poradnika "Piotra" (Dla Ciebie jak i dla każdego powinien to być Pan Piotr, więcej szacunku dla ludzi:) jak i podpisałeś się pod tłumaczeniami Napusa i jest to wystarczająca podstawa aby oskarżać Cię o kopiowanie. Ludzie i google nie lubią duplicate content.

Wracając do głównego tematu jak dla mnie za mało zmian żeby wydać 3.0.9 ale cieszę się, że kolejne to już będzie 3.1 i mam nadzieję, że autorzy zaskoczą nas jakąś rewolucją : )
Grafika na szkle do kuchni to idealny pomysł na odświeżenie jej wyglądu. Szkło jest wyznacznikiem elegancji, a dzięki elastyczności, można na nim nadrukować dowolną grafikę!
Grafika na szkle - Glass Decor

dezerter_af

PieszczochPosty: 546Dołączył(a): 8 gru 2008, o 17:15Lokalizacja: Częstochowa