Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

[Wydzielony] Dyskusja o nowym tłumaczeniu teo

Re: phpBB3pl-r194 [dla 3.0.9]

Postprzez teo » 12 lip 2011, o 19:30 ·

A kto cię do czego zmusza? To ty nie pozwalasz innym wypróbować czegoś nowego, wycinając moje posty z informacją o innej wersji tłumaczenia phpBB i zaproszeniem do dyskusji – zmuszasz do korzystania z jedynej słusznej twoim zdaniem wersji. Gwałcisz jedne z zasad open source – swobodę wyboru i otwartości. Ja nie twierdzę, że moja wersja jest najlepsza, chcę dyskutować na ten temat, poprawiać, ulepszać ku pożytkowi społeczności. Myślę, że nadszedł już czas byście wyszli z okopów i przyjęli bardziej elastyczną, otwartą, zgodną z duchem open source postawę. Popatrz na mój poradnik dla tłumaczy. Udostępniłem go wszystkim chętnym, by poprawić jakość tłumaczeń aplikacji open source. Nie trzymam go tylko dla siebie i znajomych, nie okopuję się w jedynej, imho, słusznej transzei. Przemyśl to, co napisałem.

teo

Postprzez napus » 12 lip 2011, o 20:06 ·

teo napisał(a):A kto cię do czego zmusza?

napus napisał(a): Robię to bo lubię

teo napisał(a): To ty nie pozwalasz innym wypróbować czegoś nowego

Nie zabraniam, nie chcemy aby użytkownicy tego forum używali innego tłumaczenia, ponieważ utrudnia nam to pomoc przy różnych problemach powstałych w związku z użytkowaniem skryptu.
teo napisał(a): Popatrz na mój poradnik dla tłumaczy. Udostępniłem go wszystkim chętnym, by poprawić jakość tłumaczeń aplikacji open source.

Dzięki.

Widzisz w sieci znajdziesz inne tłumaczenia, ale również dołączone do nich jest wsparcie - rozumiesz sprzedaż samochodów bez serwisu lub części zamiennych :?:

Tutaj znajdziesz miejsce gdzie można robić sugestie aby ulepszyć tłumaczenie: viewforum.php?f=11

teo napisał(a):Popatrz na mój poradnik dla tłumaczy.

http://fsc.com.pl/poradnik/ -> Copyright© 17.06.2011, Leszek Życzkowski

https://developer.mozilla.org/Help:pl/Pomocnik_T%C5%82umaczy
Autorem tego poradnika jest Piotr Kresak, który napisał go w 1999 roku.

Ctrl + C -> Ctrl + V :?:

napus

VeteranPosty: 7662Dołączył(a): 11 mar 2009, o 20:16Lokalizacja: Rzeszów

Postprzez teo » 12 lip 2011, o 20:49 ·

napus napisał(a):Tutaj znajdziesz miejsce gdzie można robić sugestie aby ulepszyć tłumaczenie: viewforum.php?f=11

Dziękuję za wskazówki, ale niestety nie skorzystam z nich, ponieważ w poście z przed czterech lat, który cytowałeś udzielono mi odpowiedzi, że nie ma mowy o zmianie „dział” na „forum”, zatem dyskusja byłaby bezprzedmiotowa. Zapraszam tutaj, by dyskutować bez żadnych ograniczeń.

napus napisał(a):
teo napisał(a):Popatrz na mój poradnik dla tłumaczy.

http://fsc.com.pl/poradnik/ -> Copyright© 17.06.2011, Leszek Życzkowski

https://developer.mozilla.org/Help:pl/Pomocnik_T%C5%82umaczy
Autorem tego poradnika jest Piotr Kresak, który napisał go w 1999 roku.

Ctrl + C -> Ctrl + V :?:

Albo nie czytasz ze zrozumieniem, albo nie chcesz przeczytać tego, co jest napisane, a tam po tym, co przytoczyłeś stoi:

W poradniku tym wykorzystano materiały zawarte w „Poradniku dla tłumaczących oprogramowanie firmy Lotus” autorstwa Piotra Kresaka. Materiały te zostały wykorzystane za zgodą autora.

Gdybyś zadał sobie trud przeczytania mojego poradnika zauważyłbyś, że jest o wiele bardziej rozbudowany niż Piotra i zawiera dużo więcej materiałów. Życzę przyjemnej lektury.
Ostatnio edytowano 12 lip 2011, o 20:59 przez teo, łącznie edytowano 2 razy

teo

Postprzez napus » 12 lip 2011, o 20:55 ·

Ten z 2009 jest też rozbudowany http://www.piotr.kresak.pl/konwen23.htm, a Ty napisałeś: Popatrz na mój poradnik dla tłumaczy. Jak tam jest skopiowane 95% oryginału.

napus

Postprzez teo » 12 lip 2011, o 21:00 ·

napus napisał(a):Jak tam jest skopiowane 95% oryginału.

Przeczytaj i policz prawidłowo.

teo

Postprzez teo » 12 lip 2011, o 21:23 ·

napus napisał(a):Ten z 2009 jest też rozbudowany http://www.piotr.kresak.pl/konwen23.htm, a Ty napisałeś: Popatrz na mój poradnik dla tłumaczy. Jak tam jest skopiowane 95% oryginału.

Jeśli chcesz o czymś dyskutować, to najpierw poznaj zagadnienie, w tym przypadku przeczytaj mój i Piotra poradnik i dopiero zrób prawidłowe wyliczenia, bo teraz uprawiasz demagogizm. Oprócz tego, że w moim poradniku znajduje się dużo więcej materiałów, to wiele zapisów Piotra jest zmienionych. Jeszcze raz życzę przyjemnej lektury.
Ostatnio edytowano 13 lip 2011, o 10:46 przez KrisNH, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Nie dubluj postów, lecz użyj funkcji "Edytuj".

teo

Postprzez napus » 13 lip 2011, o 04:39 ·

Też mam do czynienia z takimi jak ty biorą moje tłumaczenie zmieniają dwa słowa i podpisują się własnym imieniem.

napus

Postprzez teo » 13 lip 2011, o 09:47 ·

napus napisał(a):Też mam do czynienia z takimi jak ty biorą moje tłumaczenie zmieniają dwa słowa i podpisują się własnym imieniem.

No cóż, jesteś niereformowalny. Zanim napiszesz takie bzdury sprawdź moje dokonania i porównaj je ze swoimi. Przyjemnego poszukiwania.

Podyskutuj o mojej lokalizacji phpBB3, a nie uciekasz od tematu.

teo

Postprzez napus » 13 lip 2011, o 10:35 ·

Jezeli Twoja lokalizacja jest zrobiona w ten sam sposob co ten poradnik to ja mowie stanowcze nie.

napus

Postprzez teo » 13 lip 2011, o 10:50 ·

napus napisał(a):Jezeli Twoja lokalizacja jest zrobiona w ten sam sposob co ten poradnik to ja mowie stanowcze nie.

Typowa postawa, wycinać posty, deprecjonować i unikać dyskusji. Dla mnie EOT.

teo