Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB 3.0

Twoja przeglądarka jest przestarzała i nie wspiera obecnych standardów WWW.
Zalecamy instalację najnowszej wersji jednej z przeglądarek, które poprawnie obsługują obecne standardy, np:

• Arora
  • Chrome
  • Firefox
  • Opera
  • Safari

[Wydzielony] Dyskusja o nowym tłumaczeniu teo

[Wydzielony] Dyskusja o nowym tłumaczeniu teo

Postprzez teo » 12 lip 2011, o 15:58 ·

Wycinanie postów i udzielanie ostrzeżeń zamiast podjęcia merytorycznej dyskusji nie jest sposobem godnym inteligentnych i kulturalnych ludzi. Zapraszam do dyskusji. U nas nikt nie będzie wycinał postów, udzielał ostrzeżeń i blokował.

teo

Re: phpBB3pl-r194 [dla 3.0.9]

Postprzez napus » 12 lip 2011, o 16:20 ·

Jeżeli masz zastrzeżenia do tego tłumaczenia napisz o tym jeżeli masz zastrzeżenia do tłumaczeń innych supportów phpBB pisz u nich. Myślę że wyraziłem się dość jasno aby inteligentni i kulturalni ludzie to zrozumieli.

napus

VeteranPosty: 7662Dołączył(a): 11 mar 2009, o 20:16Lokalizacja: Rzeszów

"Bicie piany" - czyli dyskusja o wyższości ... i spamowanie

Postprzez teo » 12 lip 2011, o 16:36 ·

Ja nic nikomu nie wytykam. Zapraszam do zapoznania się z moją wersją tłumaczenia i dyskusję merytoryczną, mając na względzie dobro języka polskiego i dobro polskiej lokalizacji phpBB3. Skoro wam na tym nie zależy – trudno, nie podejmujcie dyskusji. Ja nie wstydzę się tego, co zrobiłem i przedstawiam się na naszym forum z imienia i nazwiska, a moje dokonania na niwie tłumaczeń open source możecie sprawdzić, używając Google.

teo

Postprzez napus » 12 lip 2011, o 16:52 ·

Myślę że najlepszą weryfikacją dla jakości tłumaczenia jest ilość funkcjonujących forów w internecie opierających się na danym tłumaczeniu, ja głównie spotykam się z tłumaczeniem phpBB3.pl z innymi bardzo rzadko.

napus

Postprzez teo » 12 lip 2011, o 17:05 ·

napus napisał(a):Myślę że najlepszą weryfikacją dla jakości tłumaczenia jest ilość funkcjonujących forów w internecie opierających się na danym tłumaczeniu

I tutaj mylisz się całkowicie. Nie liczba funkcjonujących instalacji tylko poprawność językowa i funkcjonalna jest wyznacznikiem jakości. Czy nieprawidłowo używane (przetłumaczone) słowo występujące w wyszukiwarkach nieraz w milionach wystąpień jest wyznacznikiem jego poprawności? Nie – tylko poprawność językowa. Uważnie przeczytaj swój tekst i mój i już będziesz widział różnice w zastosowanym stylu.

teo

Postprzez napus » 12 lip 2011, o 17:15 ·

teo napisał(a):Czy nieprawidłowo używane (przetłumaczone) słowo występujące w wyszukiwarkach nieraz w milionach wystąpień jest wyznacznikiem jego poprawności?

Tak, zgadzam się z tym tylko że indeksowane są treści postów, a nie tłumaczenie skryptu więc bardzo w to wątpię aby Twoje tłumaczenie stało wyżej w wynikach wyszukiwania niż inne.
W ogóle to chyba nie wiesz o czym piszesz.

napus

Postprzez teo » 12 lip 2011, o 17:25 ·

napus napisał(a):Tak, zgadzam się z tym tylko że indeksowane są treści postów, a nie tłumaczenie skryptu więc bardzo w to wątpię aby Twoje tłumaczenie stało wyżej w wynikach wyszukiwania niż inne.
W ogóle to chyba nie wiesz o czym piszesz.

Przepraszam, ale chyba ty nie rozumiesz tego, co ja napisałem. Liczbę wyników wyszukiwania podałem tylko jako przykład nie odnosząc go do lokalizacji phpBB. Dalsza dyskusja nie może polegać na robieniu wycieczek osobistych, bo nie będę się licytował kto wie, a kto nie wie, o czym pisze.

teo

Postprzez napus » 12 lip 2011, o 17:40 ·

teo napisał(a):Nie liczba funkcjonujących instalacji tylko poprawność językowa i funkcjonalna jest wyznacznikiem jakości.

viewtopic.php?f=13&t=1017&p=7357#p7357
teo napisał(a):No to teraz kilka moich uwag do tych cytatów:
Z przytoczonych znaczeń oczywistym jest, że najbardziej pasuje przyjęcie określenia forum i chyba samo się uzasadnia.
Jeśli chodzi o dział można na upartego przyjąć je też, ale mając na uwadze ogólnie przyjęte określenie dla tego typu aktywności internetowej jest to nie celowe, gdyż wprowadzi duże zamieszanie ponieważ jest wiele for opartych na skrypcie phpBB.

Można spotkać również inną wersję dopełniacza l. mnogiej - For (ale jest to nie najlepsza wersja gdyż tak jak np. w przypadku słowa liceum - mówimy- nie ma kogo?czego? -liceów a nie liceu)

Jakość, jakość i jeszcze raz jakość.

a i jeszcze:
teo napisał(a):Generalnie ujmując wasza lokalizacje phpBB3 wymaga porządnego QA i niniejszym mogę zaoferować swoją pomoc w tym zakresie.

napus

Postprzez teo » 12 lip 2011, o 18:06 ·

No cóż, założyłeś, że należy deprecjonować to, co robię, przytaczając post datowany na wrzesień 2007 roku, w którym popełniłem kilka błędów. Tak popełniłem kilka błędów i popełniam je nadal, bo jestem człowiekiem i jak każdy człowiek jestem omylny, chociaż od tamtego czasu robię ich dużo mniej. Wszystko wskazuje na to, ze nie chcesz dyskutować o jakości mojej wersji phpBB. Proszę o przytoczenie przykładów z mojej wersji phpBB3 3.0.9, a nie z odręcznie pisanego postu z przed prawie czterech lat.

teo

Postprzez napus » 12 lip 2011, o 19:07 ·

Wszystko co chciałem napisać to to że każdy popełnia błędy, ja też tłumaczę i zdaję sobie z tego sprawę że te tłumaczenia nie są idealne, ale nikomu na siłę ich nie wciskam. Robię to bo lubię jeżeli ktoś chce skorzystać proszę bardzo ale nic na siłę.

napus